Poslední dobou se právě výroba paletového nábytku stala doslova hitem a přinesla novodobý trend do domácností. Pravdou je, že pokud se dřevo upraví a poskládá do výsledného cíle, tak vypadá skutečně takto vyrobený produkt hezky a v mnoha věcech je i velmi praktický.
řezání dřeva.jpg
Nemusíte být vyučený truhlář a vyrobit si zvládnete v podstatě jakýkoliv bytový kousek. Projektové palety jsou asi nejvýhodnějším materiálem. Jsou vyrobeny ze smrkového dřeva, a pokud je půjdete zakoupit, tak se dají sehnat již v barevném provedení. Použít se ale dají i takzvané přepravní, které nikdo nechce, jen je budete muset napřed trochu upravit. Vykytovat, zbrousit a natřít akrylovou barvou, namořit nebo nalakovat. Samozřejmě podle toho, jaký máte záměr a co chcete hezkého vytvořit. Poté už jen stavíte.
natířání palety.jpg
Stolek na kolečkách – do spodní části se namontují čtyři stabilní kolečka, která se dají zakoupit běžně v železářství. Podle výšky přišroubujeme množství kusů a stoleček je hotový. Pokud nechceme pojízdný, můžeme zpevnit boky, ovšem zde již budeme potřebovat nejlépe úhlovou brusku na řezání.
Sedačka nebo křeslo – k sezení v trendovém nábytku budete potřebovat polštáře nebo lze použít molitanovou pěnu, případně starou matraci, protože jinak by sezení nebylo tak pohodlné. Ale opět nám stačí 3 kusy a je hotovo. Dva sešroubujeme k sobě, jako u stolečku, jen třetí kus nám bude dělat opěradlo. Pamatujte na to, než ho sešroubujete, že musí být pevné, protože musí vydržet nějakou zátěž. Samozřejmě opět můžete nastavovat libovolně výšku sedadla.
Poličky – ani zde se fantazii meze nekladou. Můžete použít pouze část nebo 2 kusy propojit prkny. Zde je již postup složitější, ale při troše šikovnosti se dají udělat doslova zázraky na zdi.
Stojan na květiny – menší květináčky lze umístit přímo do mezer. Musíte dřevo přišroubovat k pevnému podkladu, aby se vám stojan nepřevrátil, ale pak vám rostlinky udělají radost, když ho oživí svými kvítky.
posezení z palet.jpg
Mnohdy se podaří europalety sehnat zdarma a opravit je, ale i kdyby ne, zakoupením nových kusů také neprohloupíte. Stále vás výroba paletového nábytku vyjde levněji, než koupě klasicky dřevěného. Navíc vás bude těšit jeho vlastnoruční výroba.

Palety povýšily na nový bytový trend
4.1 (82.5%)8